ładowanie...
Wypadek za granicami Polski. Jak uzyskać rekompensatę?

Odszkodowania za wypadki poza granicami kraju

Często jeździmy na zagraniczne wakacje. Część naszych rodaków decyduje się też na pracę za granicą. Niestety, czasami wyjazd kończy się nieprzyjemną przygodą. Co robić, gdy przydarzy nam się wypadek za granicą? Nasi doradcy radzą, na co zwrócić uwagę i podpowiadają, jak możemy Ci pomóc w uzyskaniu należnego świadczenie za wypadek, który miał miejsce poza granicami Polski.

Na co możesz liczyć, kiedy zdarzy się wypadek za granicą?

Odszkodowania za wypadki poza granicami Polski dotyczą nie tylko wypadków komunikacyjnych, w wyniku których poniesiemy uszczerbek na zdrowiu, lecz także chorób. Jeśli będąc na zagranicznych wakacjach doznasz obrażeń z winy osób trzecich, możesz domagać się odszkodowania za wypadek. Warto wiedzieć, że odszkodowania za wypadki za granicą obejmują również sytuacje, takie jak zatrucie pokarmowe w hotelu lub źle utrzymany czy niebezpieczny basen.

W niektórych krajach postępowanie powypadkowe w przypadku nieszczęśliwego wydarzenia za granicą jest podobne do postępowania w Polsce. Pokrzywdzony może ubiegać się od zagranicznego ubezpieczyciela o zadośćuczynienie szkód moralnych, odszkodowanie z tytułu utraconej wartości pojazdu i utraconego dochodu oraz z tytułu tymczasowej lub trwałej niezdolności do pracy z przyczyn zdrowotnych.

Nie zapominajmy również o dodatkowych kosztach – takich jak np. pomoc osób trzecich, koszty leczenia, dojazdy, zniszczenia odzieży lub bagażu. W najbardziej tragicznych sytuacjach wypadków za granicą rodzina może ubiegać się o zadośćuczynienie z tytułu utraty osoby bliskiej.

Wypadki za granicą – o czym należy pamiętać?

Kiedy zdarzy się wypadek za granicą, pamiętaj żeby na miejscu zdarzenia sporządzić i skompletować niezbędne dokumenty, takie jak: protokół powypadkowy sporządzony przez policję – najlepiej w języku polskim i angielskim, równie cenne mogą okazać się zeznania świadków, oświadczenie sprawcy oraz dokumentacja medyczna w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu.

Jeśli chodzi o wypadki komunikacyjne, które wydarzyły się za granicą, należy pamiętać, że prawo ubiegania się o odszkodowanie i zadośćuczynienie przysługuje kierowcy, który poniósł w wyniku wypadku straty materialne oraz ewentualny uszczerbek na zdrowiu, a także pasażerom i uczestnikom, którzy ucierpieli w wyniku zdarzenia.

Nie rezygnuj ze swoich praw do roszczeń dotyczących wypadku za granicą!

Często wielu z nas rezygnuje z dochodzenia swoich praw do uzyskania odszkodowania za wypadek drogowe, do którego doszło poza granicami naszego kraju. Obawiamy się zawiłości przepisów, zwyczajów, a czasem i bariery językowej.

W każdej sytuacji możesz liczyć na naszą pomoc. AUXILIA wraz z prawnikami z kancelarii LEXBRIDGE kompleksowo zajmie się Twoją sprawą i uzyska dla Ciebie najwyższą możliwą rekompensatę zarówno za wypadki za granicą, jak i te, które wydarzyły się w kraju.