ładowanie...
Prawnik do spraw odszkodowań za wypadki drogowe

Czy każdy radca prawny lub adwokat może skutecznie prowadzić sprawę o odszkodowanie?

Rynek usług prawnych w ostatnich latach przechodzi dynamiczne przemiany, które odpowiadają aktualnym potrzebom klientów. Wiele kancelarii otwiera się na wiele różnych specjalizacji, aby pozyskiwać jak największą liczbę klientów. Nie zawsze jednak idzie to w parze z jakością świadczonych usług. Istnieją jednak takie obszary prawa, gdzie nie cena, a wiedza i doświadczenie są najistotniejsze. Przykładem takiej dziedziny prawa są sprawy o odszkodowanie z tytułu wypadków komunikacyjnych.

Adwokat lub radca prawny do spraw odszkodowań

Sprawy dotyczące wypadków komunikacyjnych wymagają doświadczenia oraz wiedzy prawniczej, aby możliwe było uzyskanie jak najwyższego możliwego do uzyskania odszkodowania. Doświadczony radca prawny czy skuteczny adwokat od odszkodowań potrafią z powodzeniem uzyskać kwoty bezsporne świadczeń.

Co istotne, doświadczony radca prawny lub adwokat dochodzący odszkodowania dla osób poszkodowanych może w szybki sposób zebrać wszelkie dokumenty i materiały niezbędne do zgłoszenia szkody oraz wszystkich roszczeń przysługujących osobie poszkodowanej.

Jaki radca prawny do sprawy dotyczącej odszkodowania komunikacyjnego?

Kodeks Cywilny przewiduje, że poszkodowanym należy się zwrot wszelkich kosztów powstałych w wyniku wypadku komunikacyjnego. Radca prawny, który dochodzi odszkodowania w imieniu poszkodowanego, może więc żądać od ubezpieczyciela nie tylko zadośćuczynienia, a przykładowo także zwrotu kosztów leczenia, zniszczonych rzeczy osobistych, różnych roszczeń rentowych, kosztów przekwalifikowania zawodowego osoby poszkodowanej lub przystosowania miejsca zamieszkania poszkodowanego do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Adwokat specjalizujący się w odszkodowaniach komunikacyjnych poprowadzi sprawę osoby poszkodowanej w sposób fachowy, gdyż wiedza i doświadczenie zdobyte przez wiele lat reprezentowania klientów umożliwiają mu uzyskanie niezbędnych dowodów do skutecznego zgłaszania roszczeń.

Radca prawny zajmujący się uzyskiwaniem odszkodowania poza wiedzą merytoryczną zna również techniczne metody umożliwiające uzyskanie niezbędnych zaświadczeń w określonej formie, odpowiedniej dokumentacji medycznej czy wyciągu dokumentów z akt sprawy karnej.

Bardzo często zdarza się, że zebranie odpowiedniej dokumentacji warunkuje wypłatę środków lub ich wysokość, a co jeszcze ważniejsze – zawsze jest to niezbędne, aby wnieść pozew do sądu przeciwko towarzystwu ubezpieczeń.

Radca prawny czy adwokat prowadzący sprawy o odszkodowania jest ponadto najlepszym wyborem, gdy jesteśmy gotowi do wszczęcia postępowania sądowego. Doświadczony pełnomocnik potrafi formułować odpowiednie dla danej sprawy wnioski dowodowe. Wieloletnie doświadczenie adwokatów do spraw odszkodowań pomaga im reagować na bieżąco na zmiany sytuacji na sali sądowej. Radca prawny uzyskujący odszkodowania wie ponadto, jakie pytania zadać świadkom, biegłym czy stronom, aby podkreślić najważniejsze okoliczności danej sprawy przed sądem.

Adwokat lub radca prawny – specjalista od odszkodowań jest więc najlepszym wyborem dla osób, których szkoda związana z wypadkiem jest poważna, a tym samym sprawa jest złożona i skomplikowana do prowadzenia.

Kompleksowa obsługa prawna przez adwokatów i radców prawnych do spraw odszkodowań

Najlepsze firmy odszkodowawcze dbają o to, aby ich Klienci byli obsługiwani w tym samym czasie przez prawników o różnych specjalizacjach. Taka praktyka znacząco przyśpiesza proces likwidacji szkody.

AUXILIA od 19 lat reprezentuje Klientów w sporach przeciwko towarzystwom ubezpieczeń. Od wielu lat pomagamy osobom poszkodowanym w przeprowadzaniu procesu likwidacji szkody. Wybierając AUXILIĘ możesz być pewny, że wszystkie przysługujące Ci roszczenia zostaną zgłoszone ubezpieczycielowi, a nasi współpracownicy dołożą wszelkiej staranności, aby pomóc Ci uzyskać jak najwyższe kwoty świadczeń.

Współpracujący z nami adwokaci i radcowie prawni specjalizują się w uzyskiwaniu odszkodowań. Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu w pracy z osobami poszkodowanymi w wypadkach komunikacyjnych, konstruują wszelkie niezbędne pisma w celu przyspieszenia rozpoznania sprawy przez ubezpieczyciela.

Ponadto gromadzą niezbędną dokumentację z akt sprawy karnej, dokumentację medyczną, zaświadczenia od pracodawców czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a następnie przesyłają je do towarzystw ubezpieczeń wraz ze zgłoszeniem różnych roszczeń odszkodowawczych. Dzięki kompleksowej obsłudze nasi Klienci mogą liczyć, że ich sprawy zostaną rozpatrzone bez zbędnej zwłoki, a dochodzone przez nich roszczenia zostaną należycie udokumentowane.

Współdziałający z nami adwokaci i radcowie prawni reprezentują osoby poszkodowane zarówno w postępowaniu karnym jak i postępowaniu cywilnym, co bardzo często pomaga w szybszym przeprowadzeniu procesu likwidacji szkody na odpowiednich warunkach. Wybierając AUXILIĘ możesz być pewny, że Twoją sprawą zajmie się doświadczony adwokat albo radca prawny do spraw odszkodowań.

Proponujemy atrakcyjne warunki umowy i gwarantujemy, że w zamian otrzymasz wsparcie osób, które od kilkunastu lat z sukcesami reprezentują Klientów AUXILII w sporach z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Zaufało nam już 15000 Klientów.

Potrzebujesz adwokata lub radcy prawnego ds. odszkodowań? Napisz!