Nawiązka jako środek kompensacyjny za poniesioną szkodę
Nawiązka to kompensata za szkody poniesione np. w wypadku. Przyznaje się ją podczas sprawy karnej. Czy jednak zawsze warto dochodzić nawiązki? Sprawdź!
Nawiązka to kompensata za szkody poniesione np. w wypadku. Przyznaje się ją podczas sprawy karnej. Czy jednak zawsze warto dochodzić nawiązki? Sprawdź!
Ofiary wypadków drogowych często wymagają leczenia i rehabilitacji po feralnym zdarzeniu. Jakie kroki należy podjąć, żeby ubiegać się o zwrot kosztów rehabilitacji bądź leczenia po takim wypadku? Sprawdź!
Podczas wakacji czy pracy poza granicami naszego kraju może dojść do nieszczęśliwego zdarzenia. Na ile jest zasadne czy nawet możliwe starać się o uzyskanie odszkodowania za wypadek za granicą? Sprawdź i dowiedz się więcej na ten temat.
Mając wsparcie wykwalifikowanego radcy prawnego lub adwokata oraz pomoc profesjonalnej kancelarii prawnej można starać się uzyskać znacznie wyższe odszkodowanie za wypadek, niż walcząc w sądzie samemu. Dowiedz się więcej, jak uzyskać wysokie odszkodowanie po wypadku!
Dowiedz się czym jest odpowiedzialność odszkodowawcza wg art. 415 kc i poznaj jej oba rodzaje, czyli odpowiedzialność deliktową i odpowiedzialność kontraktową. Dowiedz się czym jest zasada winy i zasada ryzyka w zakresie pozyskiwania odszkodowań wypadkowych.
Czy wiesz co robić, kiedy dosięgnie Cię odmowa wypłaty odszkodowania przez towarzystwo ubezpieczeń? Czy taka decyzja definitywnie zamyka możliwość walki o należną za wypadek rekompensatę? Sprawdź!
Sprawy o odszkodowania powypadkowa posiadają swoją specyfikę. Czy każdy adwokat lub radca prawny może prowadzić takie sprawy? Czy może raczej wymagane jest doświadczenie i wąska specjalizacja właśnie w tym specyficznym obszarze? Sprawdź!
Co oznacza, że roszczenia mogą się przedawnić? Co powinieneś zrobić i jakich terminów dotrzymać, żeby roszczenia nie uległy przedawnieniu? Sprawdź!
Warto walczyć o sprawiedliwość – nawet w sądzie. Dowiedz się, jak uzyskaliśmy 7 razy większe odszkodowanie dla ofiary wypadku drogowego.
Kiedy dochodzi do takiej pomyłki lekarza, którą określa się jako błąd lekarski? Co to jest? Sprawdź, czy można uzyskać za niego odpowiednie do poniesionych strat odszkodowanie.